Magyar Elektronikus Könyvtár
Magyarország 1994 óta épülő legnagyobb digitális szövegarchívuma, melyben „csak magyar nyelvű vagy magyar ill. közép-európai vonatkozású, tudományos, oktatási vagy kulturális célokra használható dokumentumok kapnak helyet”. A gyűjtemény nagysága megközelíti a tízezret.
Elektronikus Periodika Adatbázis és Archívum
A Magyar Elektronikus Könyvtár kezdeményezésére 2003-ban létrejött elektronikus időszaki kiadványok gyűjteménye, amely az adatbázis bibliográfiai adatai mellett a magyar online periodika anyag archívumaként is szolgál.
Digitális Képarchívum
A MEK harmadik nagy digitális projektje, amelyben állóképek, mozgóképek és animációk is helyet kapnak. A képek forrásait a MEK és az EPA által feltárt anyagok biztosítják.
Magyar Digitális Képkönyvtár
2008 óta épül az OSZK és további 48 magyar könyvtár közreműködésével. Gyűjtőköre a magyar és magyar vonatkozású régi, ritka, helytörténeti és egyéb képi dokumentumokból válogat.
Digitális Irodalmi Akadémia
1998 óta a kortárs magyar szépirodalom legjelesebb műveit gyűjtő digitális gyűjtemény, jelenleg a Petőfi Irodalmi Múzeum kereteiben működik.
Digitális Klasszika
A 18-19. századi magyar irodalom és kultúra klasszikusainak digitális gyűjteménye.
Neumann János Digitális Könyvtár és Multimédia Központ
1997 óta a digitális tartalomfejlesztésben fontos szerepet tölt be, elsősorban a kultúra és a közszféra adatvagyonának megőrzését, elérését biztosítja.
Nemzeti Digitális Adattár
„Az NDA az interneten elérhető magyar nyelvű és magyar vonatkozású tartalmak leíró adatait (metaadatokat) gyűjti, rendszerezi és teszi kereshetővé.”
Nemzeti Audiovizuális Archívum
Az NDA a közszolgálati rádió és televízió műsorok köteles példány szolgáltatásból gyűjtött archívuma, néhány kereskedelmi csatorna anyagával kiegészítve.
Kempelen Farkas Digitális Tankönyvtár
2005 óta különböző tudományterületek digitális tankönyveinek, jegyzeteinek gyűjteménye.
Magyar Társadalomtudományok Digitális Archívuma
A magyar társadalomtudomány, társadalomtörténet klasszikus műveinek 2003 óta növekvő archívuma, mely nonprofit keretekben, magánkezdeményezésben valósul meg, évente több mint 200 művel, 40 ezer oldallal gyarapodik.
Magyar Digitális Múzeumi Könyvtár
A magyarországi múzeumok kiadványainak digitalizált gyűjteménye, területi és szakterületi megosztásban tartalmazza a teljes szövegű tanulmányokat.
Európai Digitális Könyvtár
Az európai kulturális örökség digitális hálózata, 2010-től az európai közgyűjtemények és audiovizuális gyűjtemények elektronikus tartalomszolgáltatását biztosítja.
Gutenberg Projekt
Világirodalmi digitális gyűjtemény, amely több mint 33 ezer ingyenesen letölthető dokumentumot tartalmaz.