Újdonságokat közvetít és hagyományt ápol

A hely a régi, és természetesen a könyvállományt sem cserélték le – de lényegében minden más új a bükkaranyosi könyvtárban. És ez nemcsak a berendezésre értendő: az átadó óta új olvasók is érkeztek.

A bükkaranyosi könyvtár valójában egy nagy helyiség, ahol jól elférnek csoportok is, legyen szó kézműves vagy klubfoglalkozásról. Mégis külön kuckóban lapozgathatják a mesekönyveket a legkisebbek és hangulatos sarok várja a folyóirat-olvasókat.

A könyvtár átadásakor dr. Prokai Margit, a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár igazgatója és  Nagy Lajos polgármester is mesét olvasott a kicsiknek

A kényelmes és praktikus berendezést a Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer keretében biztosított állami támogatás és a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár munkatársainak szakmai segítsége tette lehetővé. A helyiség festését, világításának megújítását az önkormányzat biztosította elsősorban a közmunkaprogram keretében.

Ahogy Nagy Lajos polgármester hangsúlyozta a megújult könyvtár 2016. október 7-ei átadásán: szeretnék, hogy az a település kulturális központja legyen, és ehhez most már minden lehetőség adott. A mai, számítógépek által uralt világban is vonzó tud lenni a könyvtár, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy az október eleji átadó óta rendezett programokra már jöttek új olvasók is.

Mi is kell ehhez? Elengedhetetlen, hogy újdonságokat közvetítsen a könyvtár: ez alatt a folyamatosan gyarapodó könyvállomány, a bőséges folyóirat-kínálat éppúgy értendő, mint az új olvasói számítógépek vagy a most megkapott projektor, ami lehetővé teszi a KönyvtárMozi program folytatását. Szükséges elhivatott könyvtáros, aki a felújítás nagy munkája után működteti is a teret, és persze kell, hogy ebben a térben otthonosan érezzék magukat a bükkaranyosiak.

Fotógaléria »

Fontos emellett, hogy ápolja a hagyományokat. Az itt élők számon tartják az itt született hírességeket, élő kapcsolatban vannak velük – a könyvtárban pedig megismerhetik életüket, munkásságukat. Portrék, dedikált könyvek, külön helyismereti rész várja azokat az olvasókat, akik a jövőbe tekintést közeli és távoli múltjuk megismerésével szeretnék kezdeni.