Szekeres Erzsébet képzőművész – Fésűs Éva négy mesekönyvéhez készült – akvarelljeit ajándékozta a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárnak. Az alkotásokból Mesés képek címmel nyílik kiállítás május 31-én, kedden délután 2 órakor a könyvtár központi épületében (Miskolc, Görgey A. u.11.). A tárlatot Papp Ferenc, Miskolc Megyei Jogú Város kulturális főtanácsosa nyitja meg. Az ajándékot a könyvtár jelenlegi és leendő olvasói nevében a The Compass, a Garabonciás Művészeti Iskola és a Yamaha Zeneiskola tanulóiból verbuválódott együttes dalcsokorral köszöni meg.
Szekeres Erzsébet Gödöllőn élő képzőművész visszatérő vendég a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban, illetve az intézmény keretén belül működő Könyvtári Szolgáltató Rendszernek köszönhetően Borsod-Abaúj-Zemplén megye távolabbi településeire is eljutott már. Kalandos történeteket adott elő a gyerekeknek saját készítésű bábjaival, és elmondta azt is, hogyan születnek egy-egy mese képei, egy-egy könyv illusztrációi. Mesélt arról, milyennek képzelte Csupafült, Tapsikánét vagy azt a bizonyos cilinderből elővarázsolt nyulacskát. Egy ilyen rendhagyó író-olvasó találkozó, pontosabban képekkel mesélő előadás-sorozat után határozta el, hogy ajándékkal kedveskedik az itt tapasztalt figyelmességért, szeretetért.
A könyvtárnak küldött, az adományozást indokoló levelében úgy fogalmazott a művész, hogy tulajdonképpen egy kislánynak köszönheti az intézmény az ajándékot. Történt pedig, hogy az egyik borsodi iskolában tartott foglalkozás után Szekeres Erzsébetet megvárta ez a bizonyos kislány. A beszélgetésüket így írta le a művész: „Valami baj van, kicsim? – Nem – mondta Ő –, csak látni akartalak még, és rám nézett gyönyörűséges fekete szemeivel. Elsírtam magam, mert ez többet ért mindennél, minden kitüntetésnél.” Ennek hatására döntött a művész. Így fejezi be levelét: „A két nap alatt kétszáz felett volt a hallgatóság száma, akik a mesét hazavitték a fejükben és örültek, hogy hallgathatták a mesét. Megkérdezték tőlem, miért határoztam úgy, hogy a gyermekkönyvtárnak adományozom Fésűs Éva mesekönyveinek illusztrációit. Válaszom az volt, hogy a képeket gyermekkönyvtárakban állítsák ki, hogy a gyerekek mindenkor láthassák, és a képekről saját meséjüket is elképzelhetik, és olvassák Éva néni könyveit. És mi volt az indíttatás? A ’csodaszemű kislány’, mert úgy éreztem, hogy két nap alatt kétszázon felül van azoknak a gyerekeknek a létszáma, akik hallgatták a mesét, és ha csak egy is volt, aki többet kapott és érzett, akkor már megérte, hogy ezt a feladatot elvállaltam és végigcsináltam.”.
Szekeres Erzsébet több mint félszáz alkotásából rendezett kiállításának megnyitója keretében adja át ajándékát – jelképesen – a könyvtár olvasóinak.