Fejtörő az öt karika jegyében

A korábbi nyári olimpiákhoz hasonlóan idén immár harmadszor invitálja játékra a sportkedvelőket a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár. A kérdések a párizsi olimpia megnyitója előtti héten kerülnek ki az intézmény honlapjára és egészen augusztus közepéig várják a helyes megfejtéseket.

Hogyan kapcsolódhat intézményünk a hamarosan kezdődő olimpiához? A II. Rákóczi Ferenc Könyvtár fontosnak tartja az olimpizmus eszméjét, annak széles körben történő népszerűsítését. Ebben az évben Radványi Benedek: 1984: a kettétört olimpia című kötete kapcsán tartottak visszaemlékező beszélgetést a szerző, és két vármegyei kötődésű sportoló Winter Ilona kosárlabdázó és Pátrovics Géza súlyemelő részvételével. A könyvtár a közelgő párizsi olimpia apropóján kvízzel készül az eseményre oly módon, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei születésű, kötődésű olimpikonokhoz kapcsolódó 13 kérdésre várják a válaszokat. Könyvtárunk helyismereti gyűjteményében az ötkötetes Borsod-Abaúj-Zemplén megyei olimpiai kronológia mellett számos kiadvány segít abban, hogy minél több kérdésre megtalálják a helyes választ. A játékos kedvű olvasóknak lesz idejük minderre, hiszen 2024. augusztus 11-ig, az olimpiai utolsó napjáig várjuk a megfejtéseket, ám egy e-mail címről csak egy megfejtést értékelünk. A kérdések itt érhetők el! Azt eláruljuk, hogy nem babra megy a játék, ugyanis a sportrajongók számára értékes nyereményekért zajlik a vetélkedés. Hogy miket lehet nyerni? Az maradjon még titok, de annyit elárulhatunk, hogy az olimpiához, valamint vármegyei kötődésű olimpikonokhoz kapcsolódnak a jutalmak.