Szeretettel várunk mindenkit az alábbi kiállítás megnyitójára!
SZÓLALJ, SZÍVEM!
A BAK Képzőművészeti Egyesület, a Diósgyőri Vasas Képzőművész Egyesület és a Seres János Baráti Kör közös kiállítása
2023. április 6., csütörtök 17 óra
Megnyitja: Goda Gertrud művészettörténész
Közreműködik: Sajó Laura zongorán
II. Rákóczi Ferenc Könyvtár
3530 Miskolc, Görgey Artúr u. 11.
I. emelet
A kiállítás résztvevői három miskolci képzőművész csoport tagjai, közel negyven fő.
Az itt látható művek (festmények, grafikák és néhány plasztika) a Zsaya Együttes lemezbemutatójához kapcsolódó, a CD-n bemutatandó zene-és énekszámok által inspirált alkotások, amelyek remélhetőleg kifejezik az együttes Free-Kor-Társ stílusban készült dalai hangulatát, a hagyományos népdalokból táplálkozó tiszta szellemiségét – egy, stílusában nagyon sokszínű, különböző hátterű alkotó csoport szemszögéből.
A legnagyobb létszámú (37 fős) csoport az 1972-ben létrejött Borsodi Amatőr Képző- és Iparművészeti Stúdió hagyományaira épülő, 1990-től egyesületként működő közösség, a BAK Képzőművészeti Egyesület.
A közösség színvonalas munkáját 1987-ben nívódíjjal, 1988-ban Kiváló Együttes díjjal, 2010-ben a Művelődési Minisztérium Csokonai Vitéz Mihály Közösségi Díjával ismerték el.
A Diósgyőri Vasas Képzőművész Egyesület múltja 1943-ig nyúlik vissza, a vasgyári Jószerencse Dal-és Önképzőkör működésének idejéig. Ebből a nagy létszámú munkásművelődési közösségből váltak ki a festők, szobrászok és iparművészek, akik a Bartók Béla Művelődési Házban folytatják tevékenységüket, 1990-től már egyesületi formában. Tagjai számos egyéni és közösségi díjnak, elismerésnek birtokosai.
A Seres János Baráti Kör a miskolci és megyei múzeumbarátokat és művészetkedvelő képzőművészeket, tanárokat fogja össze. 2005 óta működik, 15-16 fővel.
Mindhárom körben (melynek tagjai között többszörös átfedés van) dolgoznak képzőművészi, rajztanári végzettségűek, MAOE tagok, iskolán kívüli képzésben fejlődő vagy teljesen autodidakta alkotók, akik szívesen dolgoznak együtt alkotótáborokban, rendezvények, foglalkozások alkalmával, ahol tanulnak egymástól, megosztják tapasztalataikat és örülnek az együttlétnek.
Az alkotók célja ennek a közös élménynek, örömnek és a jelen tematika általi kihívás eredményeinek a megosztása a nézőkkel, látogatókkal.