Kézműves remekek címmel a Serényfalán élő Jens-Peter Schmidt rétegelt falemezekből készült alkotásaiból és Szűcs Katalin népi kézműves hímes tojásaiból nyílt kiállítás március 12-én a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár központi épületében (Miskolc, Görgey A. u. 11.) A kiállítás megtekinthető április 27-ig. A megnyitón készült képek ITT láthatók.
Jens-Peter Schmidt nem készült művésznek, nem foglalkozott különösebben a famegmunkálással sem. Csak amikor – egy közel húsz éve történt kamionbaleset után – hosszabb időre kerekesszékbe kényszerült, akkor kezdett el kézművesedni. A hasznos időtöltésként választott tevékenység mára szenvedéllyé vált. Az első alkotásai a betlehemi történet szereplői voltak: Szűzanya és Szent József, a jászolban fekvő Kisjézus, az őt csodáló pásztorok, az istállóban gyülekező állatok és csillag nyomában érkező Háromkirályok. Azóta nagyon sok játékos figurát, falképeket, a háztartásban is hasznosítható, finoman csipkézett, aprólékosan díszített dobozt, kosárkát, faliképeket, valamint dísztárgyakat is készített.
Jens-Peter Schmidt párja, Szűcs Katalin népi kézművességet – ezen belül például csipkeverést, szövést, hímzést és népi gasztronómiát is – tanult. Most festett húsvéti tojásaival színesíti a kiállítást.
Jens-Peter Schmidt édesapja Magyarországon, a Baranya megyei Tófűn született. Mivel a II. világháború után ebből a faluból is kitelepítették a német származású lakosokat, a Schmidt család is Németországba került. Jens-Peter 1966-ban egy Lipcse közelében lévő kisebb településen született. Mivel a szülők dolgoztak, a kisfiú sok időt töltött apai nagyszüleivel is, nagyon sokat hallott Magyarországról. Megismerte a magyar meséket, mondákat és a nagymama főztjének köszönhetően a magyar ízeket is. Ezzel magyarázható, hogy kereste a magyar kapcsolatokat. Gyakran utazott Magyarországra, ha tehette, itt nyaralt. Az internetnek köszönhetően ismerte meg Szűcs Katalint, majd Magyarországra költözött. Több mint öt éve ő is Serényfalván él. Kézműves remekeit bemutatta már az Ózdi Városi Könyvtárban, Putnokon a Holló László Galériában és gyakran hívják falunapokra is.