Legfrissebb híreink

Kedves Olvasóink!

Összegyűjtöttük Önök számára az aktuális könyvújdonságainkat, melyeket a lenti linken érhetnek el.
A táblázatban szereplő könyvek címére kattintva az is megtekinthető, hogy az adott dokumentum épp kölcsönözhető-e, illetve a beiratkozott olvasóink számára a megtetsző példányok online le is foglalhatóak.

Kellemes böngészést kívánunk!

Könyvtárunkban 2024. június 19-én lezárult a 2023

szeptemberében indult, 440 órás segédkönyvtáros szakmai

képzés. Az utolsó vizsga sikeres teljesítését követően 23 fő

szerzett segédkönyvtáros képesítést. Gratulálunk nekik!

2024 szeptemberében újabb képzés indul, a részletekért

figyeljék honlapunkat, közösségi oldalunkat!

A különleges online állatszépségversenyt szervez a József Attila Könyvtár. A vetélkedőre 2024. július 22-31. között lehet nevezni a jozsefkvt@rfmlib.hu e-mail címen A szervezők a kedvenc állat fotóját, vagy egy kedves történet várnak és fontos az is, hogy írják meg a kis kedvenc nevét, mutassák be őt. A jelentkezés feltétele továbbá a gazdi nevének és elérhetőségének feltüntetése. A győztesről szavazás dönt, melyre 2024. augusztus 5-14. lesz lehetőség a József Attila Könyvtár facebook-oldalán. Az eredményhirdetésre 2024. augusztus 16-án, pénteken kerül sor.

A korábbi nyári olimpiákhoz hasonlóan idén immár harmadszor invitálja játékra a sportkedvelőket a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár. A kérdések a párizsi olimpia megnyitója előtti héten kerülnek ki az intézmény honlapjára és egészen augusztus közepéig várják a helyes megfejtéseket.

Csillogó gyöngyszemek címmel Kiss Gabriella népi iparművésznek nyílik kiállítása 2024. július 15-én, hétfőn 16 órától a József Attila Könyvtárban (Miskolc, Szentpéteri kapu 95.). A tárlatot Gergye Zoltán, a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület elnöke nyitja meg, közreműködnek: Krakomperger Luca és Repka Gyula táncosok. A kiállítás 2024. augusztus 16-ig tekinthető meg.

Irodalmi Éjszakát rendez a Szabó Lőrinc Idegennyelvi Könyvtár (Miskolc, Mindszent tér 2.). 2024. június 28-án, pénteken 18-24 óra között.

Megjelent Élet és Irodalom LXVIII. évfolyam, 24. szám, 2024. június 14.

A Miskolci Tankerületi Központ 2024-ben a PRO EDUCATIONE DÍJAT következetes és sokrétű együttműködésének elismeréseként

II. RÁKÓCZI FERENC KÖNYVTÁRNAK ítéli.

Tisztelettel szólítom Varga Gábor urat,

a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár igazgatóját

a díj átvételére

II. Rákóczi Ferenc Könyvtár hosszú évek óta kiváló kapcsolatot ápol a legtöbb tankerületi intézménnyel, de a Miskolci Egressy Béni - Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolával különleges együttgondolkodás jellemzi tevékenységét.

A megyei könyvtárban működő zeneműtár rendszeresen felméri a zenetanárok kottaigényeit és célirányosan gazdagítja kottaállományát. Egyedülálló lehetőséget biztosít azáltal, hogy a magas színvonalú zeneoktatáshoz szükséges különleges, sok esetben csak külföldről beszerezhető kottákat rendszeresen megvásárolja és kölcsönözhetővé teszi, ezzel nagymértékben hozzájárul a zeneiskola növendékeinek országos és nemzetközi versenyeken elért kiváló eredményeihez.

A zeneműtár fejlesztése mellett a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár és tagkönyvtára, a Szabó Lőrinc Idegennyelvi Könyvtár évente több könyvtári rendezvényen kínál fellépési alkalmat a zeneiskola növendékei és tanárai számára, amely fellépések hozzájárulnak a gyerekek színpadi jelenlétének erősítéséhez, és nagyszerű lehetőséget kínálnak a pódiumbiztonságra nevelésre, illetve a zenetanulás és művészi alkotás örömének népszerűsítésére.

Mindezeket figyelembe véve a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár évről-évre, kiemelkedően támogatja a Miskolci Egressy Béni-Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tevékenységéthozzájárul az alapfokú művészetoktatás népszerűsítéséhez, az ifjú zenészek művészi kiteljesedéséhez.

Az oktatás támogatásában felvállalt szerepéért és

kimagasló pártfogó tevékenységéért

a II. RÁKÓCZI FERENC KÖNYVTÁR

PRO EDUCATIONE DÍJ elismerésben részesül.

Seiten